DPS Carmina 5. A RVHv ve třicítce nominovaných v soutěži Zlatý oříšek 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERACo se dělo v soutěži Zlatý oříšek 2014 koncem listopadu? Především se uskutečnilo další kolo, na němž následně zasedla další výběrová komise (členové odborné komise, zástupci ministerstev kultury a školství, médií, sponzorů a dalších institucí). Ta udělila všem z finálové třicítky tzv. „nominační“ skleněnou sošku veverky s oříškem a diplom za konkrétní činnost. Dětskému pěveckému sboru CARMINA třídy 5. A se tak dostalo dalšího skvělého uměleckého triumfu a ohodnocení, neboť získal ocenění v soutěži pro úspěšné a nadané děti Zlatý oříšek 2014 „za výjimečné úspěchy ve sborovém zpěvu“. Tak k tomu lze jen dodat: opravdu „stylové“ završení bezpochyby nejúspěšnějšího roku v celé jeho pětadvacetileté historii pro sbor, jeho zakladatelku Mgr. Ivou Bednářovou a klavíristu Ondřeje Hromádka.

Oceněné tři desítky nejlepších dětí a kolektivů ze všech koutů Čech a Moravy se pak osobně potkaly 7. prosince v Brně. Zde ve studiu České televize probíhalo od ranních do nočních hodin natáčení pořadu Zlatý oříšek 2014, v němž všichni nominovaní představovali svou činnost pod dohledem kamer. Až ve večerních hodinách pak následovalo vyvrcholení soutěže – slavnostní finále. Kromě soutěžících dětí, jejich rodičů a fandů se natáčení zúčastnily i známé osobnosti – ministr kultury Daniel Herman, náměstek ministra školství Jaroslav Fidrmuc, redaktorka ČT a moderátorka hlavních zpráv Daniela Písařovicová, šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová a populární herec Jirka Mádl. V průběhu celodenního natáčecího maratónu prokazoval svou pohotovost a smysl pro legraci moderátor Ondřej Havlík. A kdo nakonec vyhrál? Nechte se překvapit a dívejte se na Nový rok na ČT 2 od 13:50 hodin nebo poslouchejte stanici Český rozhlas 2.

Děti z DPS Carmina 5. A si z brněnského televizního studia odvezly i spoustu celoživotních zážitků. Především se podívaly v České televizi do míst, která jejich vrstevníci nemají šanci jako přímí aktéři běžně navštívit. Na každém kroku na ně dýchala profesionalita, 100% ní nasazení při živém natáčení, připravenost a sehranost, ale také trpělivost celého štábu s profesemi jako je např. režisér, asistent režie, dramaturg, klapka, osvětlovači, kameramani, zvukaři a zvukoví mistři, rekvizitáři, asistenti a asistentky ve studiu, maskérky, kostymérky a spousta dalších. V době po vlastním natáčení se děti z Carminy s radostí ujaly míst v publiku, dále absolvovaly se Šárkou Fenykovou rozhovor pro Český rozhlas – Rádio Junior a fotografování pro Nadační fond Český oříšek. Zbyl i čas na návštěvu adventních trhů překrásně vyzdobeného brněnského náměstí Svobody.

Prostřednictvím sborového zpěvu děti ze tř. 5. A s rozšířenou výukou hudební výchovy zase zažily další ojedinělý, netuctový den a sklidily uznání, který jim zůstane na celý život. Více na www.Zlatyorisek.cz.

Za Občanské sdružení CARMINA – Iva Bednářová – sbormistryně

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>