DPS CARMINA oslavil jubileum v trampském stylu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV rámci oslav 25. výročí činnosti Dětského pěveckého sboru  CARMINA s rozšířenou výukou hudební výchovy při ZŠ Prodloužená se 19. května v prostorách společenského sálu Magistrátu města Pardubic uskutečnil hudebně-literární koncert „Melodie jara“. Ten  tentokrát přenesl všechny účastníky do skautského prostředí.V jeho průběhu byla mj. poprvé představena  a pokřtěna nedávno vydaná kniha vitálního autora Judr. Jana Kratochvíla, pardubického spisovatele, skauta a trampa. Příběh devítiletého chlapce nesoucí název „Táboráku, plápolej“ je opatřen zvukovou přílohou – stejnojmenným CD, jenž se bezpochyby zařadila k dalším úspěšným nahrávkám polabinských zpěváčků.

DPS CARMINA se sbormistryní Mgr. Ivou Bednářovou a klavíristou Ondřejem Hromádkem svým výkonem zcela přesvědčil, jak je obohacující i takovéto „multižánrové odbočení“; pravou  nefalšovanou trampskou „stopu“ zanechaly hudební  skupiny FAJADO a PŮLKA.  Punc autenticity dodala i  devítiletá trumpetistka  - členka CARMINY Barbora Ticháčková (odborné vedení p. uč. Jaroslav Zavřel – ZUŠ Lonkova, Pardubice).

Májový podvečer plný osvěžující trampské muziky a jarně laděného slova byl milý, poučný a zábavný; z koncertujících na pódiu sršela obrovská energie.  Svou přirozeností a spontánností dokázali postupně přítomné posluchače v sále nejenom „rozezpívat“, ba je doslova přivést do “varu“. Ti je za to průběžně odměňovali dlouhotrvajícím potleskem a s radostí kvitovali závěrečný přídavek v podání dětského sboru. Byl to  gradující večer, na který se jen tak nezapomene.   

Celá akce se konala za účasti vedení školy v čele s Mgr. Bc. Janou Smetanovou, významných osobností veřejného i kulturního života města Pardubice (Mgr. Ivana Liedermanová – vedoucí odboru školství, kultury a sportu magistrátu), patronka akce paní Zuzana Grohová – dlouholetá sólová zpěvačka z pardubického JK Bandu) atd.… Skvělý výkon CARMINY a trampských kapel i nevšední zážitek ocenili i děkan Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Praha -  profesor RNDr. Jan Kratochvíl ml., CSc. s manželkou, profesor téže fakulty pan Aleš Pultr s manželkou a MUDr. Jan Šafl s chotí,  který přijel dokonce až ze severoamerického státu Oregon.

                                                                Mgr. Iva Bednářová

Comments are closed