Jubilejní 400. koncert dětského pěveckého sboru Carmina

web_koncer_bed_1Ve čtvrtek 2. května se za klavírního doprovodu Ondřeje Hromádka uskutečnil v hudebním sále Magistrátu města Pardubic již tradiční 24. jarní koncert Dětského pěveckého sboru CARMINA 3. a 5. třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy, působícího při ZŠ Pardubice v Prodloužené ulici.

Ten letošní byl opravdu výjimečný. Jednalo se totiž o jubilejní 400. koncert v historii sboru, jenž připravila a „oddirigovala“ jeho zakladatelka a sbormistryně Mgr. Iva Bednářová.

Na „májové výroční hudební hostině“ se společně s DPS CARMINA spolupodílel vzácný host – mužský vokální soubor GENTLEMEN SINGERS, který se za deset let své působnosti zařadil k nejvýznamnějším českým hudebním uskupením žádaným u nás i v zahraničí.

Podvečer plný tradiční i soudobé dětské sborové tvorby, úprav lidových písní a dalších titulů, obohacených vtipnými choreografiemi, rekvizitami, běžnými i netradičními hudebními nástroji v podání obou protagonistů koncertu a jejich sólistů byl pro zaplněný sál opravdovým nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Mgr. Iva Bednářová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>