Pardubická CARMINA v Selbu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe dnech 10. – 12. prosince výtečně reprezentoval pardubické sborové umění v partnerském německém Selbu Dětský pěvecký sbor CARMINA 4. A třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy při ZŠ Polabiny 2 – Pardubice.

Na pozvání tamního magistrátu uskutečnil pod sbormistrovským vedením Mgr. Ivy Bednářové jeden adventní koncert v kapli a dva hodinové chrámové koncerty za obrovského zájmu posluchačů ve zcela zaplněných kostelech „St. Marien“ v Schönwaldu a „Heilig Geist“ v Selbu.

Nadšené publikum s dojetím obdivovalo působivou dramaturgii i šíři repertoáru (zčásti v německém jazyce). Recenzenti v tisku nešetřili pochvalnými slovy na adresu sboru, jeho sólistů vokálních a instrumentálních, kteří „hlasy čistými jako zvon“ „zahřáli srdce“přítomných; to vše vynikající varhanní spolupráce mladého varhaníka Ondřeje Hromádka.

Za výborné výkony na koncertních pódiích čekala na pardubickou Carminu pečlivá péče zdejších spoluorganizátorů a bohatý doprovodný program jako prohlídka města, návštěva adventních trhů či exkurze v muzeu porcelánu spojená s výtvarnou dílnou. Sbor byl také oficiálně přijat primátorem města Selbu panem Ulrichem Pötzchem.

Mgr. Ivana Bednářová

Adventní koncert

web_carmina_primátorOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>