DPS Carmina na Loučenské vločce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Loučenskou vločku 2014 – již 24. ročník dvoudenního předvánočního celostátního festivalu pěveckých sborů ve dnech 27. a 28. listopadu – přijelo hned 16 dětských a mládežnických souborů z Čech a Moravy (Loučná nad Desnou, Zábřeh, Ruda na Moravě, Přerov, Ostrava, Šumperk,Uničov, Bělá pod Pradědem, Dubicko,Velké Losiny, Rapotín, Pardubice).

Také dětský pěvecký sbor CARMINA 1. a 5. třídy s rozšířenou výukou hudební výchovy ZŠ Prodloužená, Pardubice pod vedením sbormistryně Ivy Bednářové, za klavírního doprovodu Ondřeje Hromádka a pedagogické spolupráce Mgr. Lenky Chvojkové s radostí přijal pozvání účinkovat v letošním ročníku. Pro zpěváčky z 1. A to byla vůbec první festivalová zkušenost, ale vše zvládli výborně.

Carmina vystupovala na čtvrtém a pátém festivalovém koncertu „Děti dětem“ a „Hřejivé tóny“ s dvěma odlišnými programy. Dílčí třídní kolektivy i spojený sbor předvedl, že máme ve škole šikovné děti a zanechal u posluchačů v přeplněném sále KD Skleník velký dojem. Z Vločky jsme si přivezli nová kamarádství mezi prvňáčky a páťáky, další hudební zkušenosti a příjemné zážitky. Organizátoři tohoto festivalu totiž pamatovali i na mimokoncertní vyžití. Děti se mj. vyřádily na čerstvém ovzduší podhůří Jeseníků na atypickém dětském hracím hřišti a absolvovaly též velmi zajímavou exkurzi v přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně.

Všem “Loučenským” včele s Mgr. Petrem Lukášem, kteří se o nás vzorně starali, patří od CARMINY velké poděkování.

Festival pořádal DPS Loučňáček pod hlavičkou OS Rodiče dětem při ZŠ Loučná nad Desnou za finanční podpory Státního fondu kultury ČR, Obce Loučná nad Desnou a Lesů ČR.

Iva Bednářová – sbormistryně

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>